Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları

Merhaba sevgili takipçilerim. Bir çoğunuzun sıkıntısını biliyorum desem. Evet bir çoğunuz deniz sezonu yaklaşıyor ama fazla kilolarımdan nasıl kurtulacağım diye düşünüyorsunuz. Aslında sürekli sağlıklı beslenip, sürekli ideal kiloda kalınmalı diyerek canınızı sıkmayacağım. Onun yerine kısa sürede kesin çözüm getirecek önerilerde bulunacağım.

Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları

  • Öncelikle fazla kilo neden olur. Çok yemekten mi ? Hayır! Yani belki kısmen..
  • Bir insanın günlük şeker ihtiyacı bir küp şeker kadardır. Aşırı alınan şeker vücutta yağ olarak depolanır. Yağları yakıp, kasa dönüştürmek istiyorsanız mutlaka spor yapmanız gerekir. En sağlıklı bu şekilde yağlarınızdan kurtulup, fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sporu kendinize dert ve zorluk olarak görmeyi bırakıp, günlük hayatınıza sporu nasıl eğlenceli bir hale sokabilirsiniz bence bir düşünün. Bulacağınızdan eminim 🙂 Ha bu arada şekeri ve tuzu azaltmayı unutmayın.
  • Spor yapmaya vaktim yada enerjim yok diyorsanız, sizlere alternatif olarak bir önerim daha var. MASAJ! Doğal yağlardan elde edeceğiniz karışım ile yada doğal yağları tek şekilde de kullanabilirsiniz. Sorunlu olan bölgeye elinizde bulunan yağı döküp masaj yapın. Yağ dokularını parçalayıp eritmek için hafif canınızın yanacağı şekilde masaj yapabilirsiniz. Yağ sürüp masaj yaptıktan sonra yağlı bölgeye streç film sararak temizlik falan yapabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandırır
  • Sürekli azar azar bir şeyler atıştırmak bedeni o kadar yorar ki, mide dinlenemez sürekli çalışır. Vücut yenilen şeyleri sindirmeyi bırakıp yağları yakmaya vakit bulamaz. O nedenle sofradan kalktığınızda yemek yeme işine son verin. 4 saat boyunca hiç bir şey yemeyin. Uzmanlar buna 4 saat kuralı diyor. Hiç bir şey yapmasanız bile bu sayede vücudunuz kendi kendine incelecektir.
  • Bol sıvı tüketmek bedeninizi yeniler ve organların daha hızlı ve sağlıklı çalışmasını sağlar. 4 saat boyunca bir şey yemeyip birde bol sıvı tüketirseniz bir hafta içinde çok güzel dönüşler alacağınızdan eminim.
  • Bol sıvı tüketmenin yanı sıra doğru nefes almakta vücut fonksiyonlarını daha hızlı çalıştırır. Doğru nefes alarak zayıflamak gerçekten çok eğlenceli olur değil mi. Doğru nefes nasıl alınır öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Yemek yeme listenizde ağırlıklı olarak lifli gıdalara yer verin. Lifli gıdalar vücut fonksiyonlarını hızlandırır.

Piyasada;

Zayıflama hakkında herkes bin bir türlü şey söylüyor. Diyetisyenler günde 7 öğün veriyor insana. Hiç bişey yapma sürekli yemek ye ve zayıfla der. Peki ya zayıflatıcı ürün satanlara ne diyorsunuz. Onlarda hiç bişey yemeyin sadece bu ürünü kullanın zayıflarsınız der. Neden hiç düşündünüz mü ?  Bu vaatler bir çok insana cazip gelir. Kısa vadede sonuç elde edilse bile (genellikle müşteri çekmek için çabuk sonuç verdiren zararı yöntemler kullanılır) Evet tüm bu yöntemler müşteri çok müşteri çekip para kazanmak için. Benim burada bir ticari kaygım yok sadece bu yazıyı okuyup, yoruma gerçekten zayıfladım demenizi bekliyorum. Yorumlarınızdan mahrum bırakmayın efendim. Soru, görüş ve düşüncelerinizi her daim yorum olarak belirtebilirsiniz.

Zayıf kalın, Hoşçakalın…

 

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

1 thought on “Zayıflamanın Yolları

    […] Sizler için en son Zayıflamanın Yollarını anlatmıştım. Yazıyı hala okumadıysanız buraya tıklayıp, makaleme ulaşabilirsiniz. Yağ zararlıdır diye bir kanı var ülkemizde. Yanlış efendim. Her […]

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.