Uçuk Nasıl Geçer

Uçuk Nasıl Geçer

Dudaklarınızda çıkan yara biçimindeki inanılmaz acı veren ve hoş bir görüntüsü olmayan uçuklardan nasıl kurtulabiliriz. Uçuklar stres enfeksiyon ve korku gibi nedenlerden dolayı çıkar. Bu vücudun bir tepkimesidir. Uçukları yok etmek için bir kaç yöntem mevcut…

Uçuk Nasıl Geçer

 

Tavsiyeler

1

Yarım limonun suyu
2 damla zeytinyağı
1 çay kaşığı kadar şap tozu
Yapılışı;Bir kasede malzemeleri karıştırın ve uçuğa sürün.Uçuğu bu formül bir iki gün içinde yok edecektir. Uçuğu yakma formülünü denemeliyiniz bu işlem yanıklara ve izlere neden olabilir.

2

Bir kaşık mısır nişastası ile bir kaşık suyu karıştırıp macun haline getirin, gece yatarken sürün sabaha kadar dudağınızda kalsın. Bu işlem sayesinde uçuktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

3

Uçuk çıkan bölgeye buz tutun. Bölgedeki yanma hissini giderir. Muhakkak denemelisiniz.

4

Bir tutam pamuğa dökeceğiniz soğuk süt ile yapacağınız tamponda ağrıyı inanılmaz ölçüde dindiriyor.

5

Aleoveranın hastalıkları tedavi edici özelliğinden de yararlanabiliriz

6

Hakiki bir zeytin yağının iyi edemeyeceği hastalık yoktur herhalde. Pamuğa dökeceğiniz doğal zeytin yağı ile tampon yapabilirsiniz.  Aynı işlemi çörek otu yağı ile de uygulayabilirsiniz. Bu iki besini düzenli olarak ve tabi kararında tüketmeyi de unutmayalım.

Uçuğun nedeni temelde strestir ancak her halükarda ağız bakımımıza dikkat etmeli, steril olmalıyız. Diş fırçalarını düzenli olarak her altı ayda bir yenilemeyi unutmayalım. Ağız bakımı konusu açılmışken yeşil çaya da değinip yazımı sonlandırıyorum. Yeşil çay ağız bakımı yapmasının yanı sıra bir çok kanser türüne karşı da kalkan görevi görüyor. Buraya tıklayarak yeşil çayın faydaları adlı makaleye ulaşabilirsiniz.

 

Uçuk nasıl geçer yazımı sonlandırırken sizlere geçmiş olsun dileklerimle beraber kucak dolusu sevgiler yolluyorum. Dikkat edin kendinize..

Yazar: Melek

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.