Stresi Yenmenin Kolay Yolları

Stresi yenmek aslında çok kolay. İnsan yorucu iş hayatından, günlük koşuşturmalardan, sorumluluklarda bir bakıyor sinir, stres olmuş ve mutlu değil. Her insanın kendine göre bir sıkıntıları var ve bunları başkalarına yansıtmadan çözmek zorunda. Sorunları çözmek için öncelikle rahat olmak, sinir ve stresten kurtulmak gerekir. İşte size stresten kurtulmanın yolları;

Stresi Yenmenin Kolay Yolları

Stresi Yenmenin Kolay Yolları

Stres bir çok hastalığın başlangıç sebebidir. Aile ile olan ilişkileri, çevre ile olan ilişkileri, sosyal alanda olan ilişkileri işle ilgili işlerde en önemli rolü oynar. Keyfimiz yerinde iyi olursa her şey yolunda olur. Sanki her şey bizim elimizde gibi olur ve rahat oluruz. Bu yüzde bugünkü konumuzda sizlere stresi yenmenin bazı yollarını izah edeceğim. Eğer sizin de eklemek istedikleriniz var ise yoruma yazabilirsiniz.

1- Bol Sıvı Tüketmek; Susuzluk zayıf bir etken olsada vücuda enerji verici maddeleri tetiklediği için enerji vericidir. Vücutta zindelik olur çok su içemiyorsanızda fazla olmamak kaydıyla çay olsun kahve olsun, pek tavsiye edilmez ama kola bile içerseniz hemen rahatladığınızı hissedersiniz.

2- Bitkisel Tedavi; Papatya ve ıhlamur çayının insanları ileri derecede rahatlattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu çaylar sizi çok rahatlatır.

3- Aç Kalmayın; Kandaki şeker miktarı düşeceği için insanda sinirlilik yüzde 90 artar. Diyetteki insanların asabi olmasının sebebi de budur.

4- Egzersiz Yapın; Günde 20 dakikalık bir koşu bilede olsa egzersiz yapmak stresten arındırır insanı çünkü oksijen tüketimi artığı için yeni fikirler gelir.

5- Dostlarınızla Konuşun; Arkadaşlarımızla yapacağımız 5-10 dakikalık muhabbet ve az biraz dertlerinizden bahsederseniz sorunun çözüleceğine kendinizde göreceksiniz.

6- Etkinliklere katılmak; İnsanlar aktivite yaparken salgılanan hormonlar stresi seviyesini azaltır. Hatta siz bile küçük bile olsa etkinlik düzenleyin bu sizin açınızdan sorun çözme yönünden rahatlatacaktır.

7- Doğru Nefes Alma; Nefesi doğru aldığımız zaman vücuda daha fazla oksijen gider,vücut yenilenir, yanlış nefes almadan kaynaklı yorulma ve halsizlikler ortadan kalkar

8- Kendinizi Deşarj Etmenin Yollarını Bilin; Kişi ne işle uğraşırsa uğraşsın, üzerindeki negatif elektriği bir şekilde vücuttan atmak gerekir. İster spor ve ya resim yapın, ister müzik dinleyin, ister tatlı bir şeyler yapın. Kendinizi mutlu etmeyi bilin.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Yazar: Melek

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.