Passiflora ilaç prospektüsü

Passiflora ilaç prospektüsü

Passiflora ülkemiz de çok kullanılan bir öksürük şurubudur. Passiflora kesinlikle doktor tavsiyesi ile alınmalıdır. Hatta bütün ilaçlar ve şuruplar doktor tavsiyesi olmaksızın kullanılmamalıdır. Passiflora ilaç prospektüsü

Passiflora Formülü:
Her 5 ml’de (1 ölçek);
Passiflora Sıvı Ekstresi 700mg

 

Alkol, Tatlandırıcı;Sakkaroz, Koruyucu; Metil paraben, Propil paraben.

Farmakolojik özellikleri:

Passiflora Endikasyonları:
Adet görme ve menapoz dönemlerindeki ruhsal sıkıntı ve gerginlikler, huzursuzluk, endişe ve uykusuzluk gibi şikayetlerin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Pasiflora Kontrendikasyonları:
Pasiflora ilacının bilinen bir kontrendikasyonu bulunmamaktadır.

Pasiflora Uyarılar/Önlemler:

Bu ilacı hamile bayanlar sadece doktor kontrolünde kullanabilir, ayrıca araç ve dikkat gerektiren makina kullan kiişiler ilacın oluşturacağı depresif etkiyi göz önünde bulundurmalıdırlar.

Passiflora Yan etkiler

Passiflora’nın bilinen zararlı bir yan etkisi yoktur.

Pasiflora ilaç etkileşimleri:
Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitürat,tranklizanlar,v.b.) ile birlikte kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik etkilerin artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketoüri).

Passiflora Kullanım şekli ve dozu:
Büyüklerde;gün boyunca sakinleştirici bir etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek alınır.Uyku bozukluklarında ise yatmadan bir saat önce 2 ölçek içilir. Yinede doktorunuzun ve eczacınızın sizin için belirlediği kullanım şekli ve dozu dikkate alınmalıdır.

Çocuklarda (3 yaşından büyük); Doktor tavsiyesine göre daha ufak dozlarda kullanılır. Bir defasında 1/2 ölçekten fazla verilmemelidir.

Yazar: Melek

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.