Örgü Sezonu Açıldı, Şal Örüyoruz !!

Örgü Sezonu Açıldı !!

 

Merhaba, güzel ülkemin güzel kadınları..

 

Havaların soğuması ile birlikte bir kesim, acaba ne örsem, güzel bir model bulsam da onu örsem telaşına düşmüş durumda. Değil mi ? Var değil mi öyle bir kesim lütfen o kesimden olanlar bir belli etsin kendini de yalnız olmadığımı bileyim 😀

Geçtiğimiz ay memleketime gittiğimde annem her zamanki gibi yine güzel güzel şeyler örüyor. Şalı örüp bir kenara bırakıyor oradan iğne oyası yazmayı alıyor ondan sıkılıp boncuk kolye yapıyor 😀 Tamam bu kadar seri bir şekilde yapmıyor canım bunu ben abarttım 😀 Neyse öyle güzel bir şekilde şal örüyor ki ne zaman eve gitsem beni de bir örgü merakı sarıyor.

 

Annemden hemen bana da güzel bir şal modeli başlamasını istedim.  Hem çok şık hem de yapılışı oldukça zevkli olan bir şal modeli başladı bana. Şal kenardan başlanıyor, şalın uç kısmına kadar arttırılıyor ardından azaltıla azaltıla bitiriliyor. Ben bu şekilde örülen şalları sevdim açıkçası. Uç kısmından başlanıp da genişletilen şallar bir süre sonra sıkıcı bir hal alıyor genelde. İşte şalımın modeli..

 

Örgü Sezonu Açıldı !!

Benim bu kadar keyifle ördüğüm şalı örgücü kardeşlerimde öğrensin ve yapsın diye de bir video çektim. İşte tam da buraya tıklayarak  kanalıma ulaşabilirsiniz. Bundan sonra yaptığım el işlerimi bu kanalda paylaşacağım. Takibe alırsanız çok sevinirim.

 

Bol örgülü, mutlu, sıcacık sağlık dolu günler diliyorum..

 

 

 

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.