Karaciğer Yağlanması ve Tedavisi

Karaciğer Yağlanması ve Tedavisi

Karaciğer Yağlanması ve Tedavisi

İyi günler sevgili takipçilerim sizlere bugün karaciğer yağlanmasının tedavisini anlatacağım.

Karaciğer yağlanması; kolay kolay tespit edilemeyen kan testlerindeki bazı maddelerin çokluğu ile belli olup ultrasonla belli olan bir olgudur. En önemli sebep olarak aşırı alkol alımı, fazla miktarda A vitamini alımı, wilson hastalığı, karaciğerde demir depolanması, uzun süre damar yolu ile beslenme sebep olur. Karaciğer yağlanması tedavisi mümkün olan bir hastalıktır, karaciğerin kendini yenileyebilme özelliği vardır.

  • LÜTFEN DÜZENLİ KONTROLLER YAPTIRIN – GEREKSİZ YERE İLAÇ KULLANMAYIN

Karaciğer yağlanması tedavisi; hayvansal gıdalardan uzak durmalı kolesterol içeren yiyecekler yenmemeli, su tüketimi artırmalı, vücudu zorlamadan egzersizler yapmak, beyaz et tüketmek, lifli gıdalar tüketilmeli, şekerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir.

Unutmayın!

Bir insanın günlük şeker ihtiyacı bir küp şeker kadardır. Fazla şeker vücutta yağ olarak depolanır ve biriken yağları yakmak pek kolay değildir. Düzenli spor, sağlıklı beslenme, dengeli su tüketimi ve doğru nefes almak ile mümkündür. Her halükarda sağlıklı bir bedene sahip olmak, hastalıksız yaşamak için bunları yapmak şart.

Hasta olduktan sonra zorla-iyileşmek için yapmayın efendim bunları, sürekli kendinize iyi bakın ki hiç hastalık yüzü görmeyin ve sağlıklı sağlıklı yaşayın.

Karaciğer yağlanmasında ilaç tedavisi

Şuana kadar 20 den fazla ilaç denenmiştir. Ama kesin tedavi eden ve patenti alınan ilaç yoktur. Çalışmalar devam etmektedir.

Sağlıklı günler dilerim.

Yazar: Melek

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.