Hapishane İşi Kolye

Hapishane işi kolye boş vakitlerimi değerlendirmek için başladığım fakat sonradan bağımlısı olduğum bir uğraş oldu adeta.

Hapishane İşi kolye

Kolye bitince çekip atacaktım ama dayanamadım bitmeden çekip paylaşmak istedim. Sizlerde bir şeyler üretmekten keyif mi alıyorsunuz? Yaptığınız el işlerini çevrenize hediye etmekten veya satmaktan mı hoşlanıyorsanız? İşte bu boncuk kolye yapımı tam size göre. Çıkardığım modelin şemasını da paylaşıyorum sizlerle ki sizde yapıp yapıp takın veyahut satın diye. İşleyen demir ışıldar boş durmayalım değil mi 🙂

Hapishane işi kolyenin örülüşünün videosunu çektim sizler için arkadaşlar buraya tıklayarak youtube kanalıma ulaşarak hapishane işi kolye nasıl örülür öğrenebilirsiniz..

 

kolyenin şeması

 

 

Üretelim…

 

Ördüğüm kolyenin şeması bu arkadaşlar. Renkler sizin zevkinize kalmış, elinizde bulunan renklere göre değiştirebilirsiniz. Renklerinize uygun bir ip alıyorsunuz ve yukarıdan aşağı doğru diziyorsunuz. Ben modeli henüz bitirmediğim için kaç kere dizmek gerek bilemiyorum. Dizdiğiniz boncuğun yetip yetmeyeceğini kabaca şu şekilde anlayabilirsiniz. Bu model 12’li olduğu için dizdiğiniz boncuğu önce ikiye sonra dörde sonra sekize katlayarak dizdiğiniz boncuğun örülmüş şeklinin uzunluğu ne kadar olacak kabaca tahminde bulunabilirsiniz.  Bu modelden kolye veya bileklik yapabilirsiniz. Model çok hoşuma gitti yalnız benim bunu yapacak vaktim yok, senin ördüğün modeli istiyorum derseniz sayfamızın alışveriş kısmı yakında hizmetinize sunulacaktır. İsteyen yorum atabilir 🙂

 

Elimizden ne geliyorsa yapalım hanımlar, elimizden gelmeyenleri de öğrenelim yapalım. Kendimizi her alanda geliştirmek gerek. Ülkecek her anlamda çok gerideyiz. Çok kitap okumamız gerek, spor yapmamız gerek, sanatla uğraşıp bir şekilde deşarj olmamız gerek. İnsanlar enerjilerini saydıklarımla atmadığı için çevresindekilere sarıp, onlara zarar vermeye başlıyor. Sonra sinir, stres sonucu binbir türlü hastalık çıkıyor, hastanelerde adım atacak yer kalmıyor. Velhasıl çok çalışmak gerek sürekli yeni şeyler öğrenip ufkumuzu genişletmek gerek. Bir kişiden ne olur demeyin. Bir kadın önce ailesine sonra arkadaş çevresine örnek olmakla başlayabilir. Örnek olduğu kişiler kendi çevrelerine örnek olur derken derken bir bakmışız toplum bir çok anlamda bilinçleşmiş, duyarlı hale gelmiş. Gerçekten zor değil bu herkes elinden geleni yapıp çevresine örnek olacak bu kadar.

UNESCO verilerine göre 173 ülkenin yer alığı kitap okuma sıralamasında Türkiye  86. olmuştur. Ne kadar üzücü değil mi  🙁

Türkiye’de yılda 12bin 89 kişiye bir kitap düşüyor. Türkiye’de kişi başına kitap okumaya ayrılan süre bir dakika, televizyon için ayrılan süre 6 saat, internette geçirilen süre ise 3 saatmiş.

Son olarak hapishane işi kolye’mi nasıl buldunuz yorum atarsanız çok sevinirim 🙂

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

1 thought on “Hapishane İşi Kolye

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.