Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar, akşam üzeri harika bir tonik tarifi vermiştim. Sizlere tarifi verirken bende yaptım bir yandan, uyguladığımda yüzüm o kadar yumuşacık oldu ki, sizlerinde denemesi için tekrar hatırlatayım dedim. İki adet makyaj temizleme pamuğuna tonikten döküp önce biraz yüzünüzü sildikten sonra gözlerinize koyun ve bir süre o şekilde bekleyin. Bu işlem göz çevresinde oluşan ton farklılıklarını gideriyor ve gözleri inanılmaz dinlendiriyor. Yeşil çaylı  ve pirinçli tonik makalesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bugünkü konumuz ise sizleri kuaför sıralarında harcanan zamandan kurtaracak.

Konumuz evde manikür nasıl yapılır ?

Evde en basit haliyle manikür nasıl yapmak için öncelikle tırnak etlerimizi yumuşatmamız gerekiyor. Bunun içinde ellerimizi içine koyabileceğimiz bir kaba ılık su alıp içerisine biraz sabun alıp köpürtüyoruz. Tırnak etlerimizi yakmayacak sıcaklıkta olan suda, tırnak etlerimiz yumuşayana kadar bekletiyoruz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Ardından tırnak etlerimizi tırnak diplerine doğru ittiriyoruz. Bu işlem için özel aparatlar var ama elinizde yoksa hiç dert değil. Diğer elinizin tırnakları ile bile ittirebilirsiniz. Şahsen ben o şekilde yapıyorum 🙂 Sonra tırnaklarınıza (eğer varsa) lavanta yağı sürün.Lavanta yağı yoksa yine bir problem yok. Onun yerine bir kaç damla zeytin yağı varsa onu sürebilirsiniz. ( bakım açısından çok daha etkili olacaktır tek fark lavanta gibi mükemmel bir kokudan mahrum kalmış olursunuz) E vitamini açısından oldukça zengin olan zeytin yağı tırnaklarınızı besleyecek, Kırılmaların önüne geçecek ve yeni çıkacak olan tırnakların daha sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlayacak. Tırnakları ovma işlemini limon ile de yapabilirsiniz. Bol C Vitamini alan tırnak güçlenecektir ve parlaklık kazanacaktır.

Son olarak (düzenli değiştirmiş olduğunuz) törpü ile tırnaklarınıza şekil verin. Tırnaklarınıza şekil verirken törpüyü sadece bir yönde çekmeye özen gösterin. Bir sağa bir sola çekerseniz tırnaklarınız ikiye bölünür ve kısa sürede kırılır 🙁

Bir süre bu işlemi tekrarladığınızda tırnak etleriniz kendiliğinden şekil alacaktır ve sonra sürekli tırnak etlerinizi kesmek  zahmetinden kurtulacaksınız.

İşte evde tırnak bakımı yapmak aslında bu kadar kolay. Ramazan ayında vakit geçirmek için daha güzel bir yol olamaz herhalde ne dersiniz ?

Sağlık ve neşe dolu günler diliyorum hepinize…

 

Yazar: Melek

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.