Doğal Taşlar ve Etkileri – 1

Doğal taşlar doğanın bizlere bir armağanı adeta. İçinizin açılması, rahatlaması, şifa bulması için taşlara bakmanız bile yeterli oluyor. Türkiye doğal taşlar bakımından oldukça zengindir. Şimdi doğal taşlara ve etkilerine göz atalım.

AMETİST

Takıların vaz geçilmezi olan ametist taşının en önemli özelliği ortamdaki ve bedendeki negatif elektriği çekip pozitife döndürmesi ve kişiye rahatlama sağlamasıdır. Uyku problemi çekenler baş uçlarına koyacakları doğal taş ile rahat uykuya kavuşurlar. Depresyona iyi gelir. Kalp ve baş ağrılarını hafifletir. Bu taşı üzerinde taşıyan rahatlar, canlanır, iç huzura ulaşır. Türkiye’ Balıkesir-dursunbey, Ordu-fatsa, Yozgat-şefaatli, Giresun-şebinkarahisar şehirlerinde çıkmaktadır.

AQUAMARİN

Renginden dolayı kişiye rahatlık, dinginlik sağlar. Bir çok kahin geleceği görmek için bu taşı kullandıkları iiçin kahin taşı olarakta bilinir. Odaklanma sorununa iyi gelir. Düşüncenin duru ve berrak olmasını sağlar. Stresi azaltır. En değerli taşlar listesinin başlarında yer alır. Manisa ilimizde de çıkar.

AGAT(AKİK) TAŞI

Strese ve üzüntüye karşı birebir olan Agat taşı Ankara çıkarılmaktadır. Nazara karşı korur. Tansiyonu dengeler. Canlılık ve enerji verir. Sıkıntı ve kötü hislerden uzak tutar. Cesaret verir.

AZURİT

Azuritin titreşimleri iç benliğiniz ile etkileşimi arttırıp, benliğinizi keşfetmeye başlayıp kendi kendinizin rehberi olursunuz. Kişinin ifade gücü artar, öz güveni yerine gelir. Sezgileri geliştirir, dünyayı daha iyi algılamaya başlarsınız. Psişik gücü arttırır. Günlük 15-20 dakika kaşlarınızın ortasına koyacağınız azurit taşının faydalarını benliğinizde hissedin…

PEMBE KUVARS

Değerli taşlardan bir diğeri Pembe Kuvarstır. Duygusal dengeleyicidir. Öz güveni arttırır. Ametist taşı ile birlikte kullanıldığında beyin fonksiyonlarını arttırır, kalbi güçlendirir. Fiziksel ve ruhsal sıkıntıları dindirmeye yardımcıdır. Çevredeki pozitif enerjiyi toplar. Nazardan korur. Aynı zamanda aşk taşıdır. Prematüre doğan çocukların yanında muhakkak bulundurun çünkü kalp yetmezliğine karşı iyi gelir. Göz sağlığı için birebirdir.

SAFİR

Kişiye özgürlük verir ve çevreye güven hissi yayar. Adapte olmanıza yardımcı olur. Böbrekleri ve kalbi güçlendirir. Psişik yetenekleri arttırır. Sezgiyi kuvvetlendirir. Kötü duyguları çekip yerine iç huzur, mutluluk, dinginlik, sevgi getirir. Boğaz çakrası açmaya yardımcıdır. Çakra açma meditasyonları sırasında boğazınıza koyacağınız safir taşı çakranızdaki enerji akışını düzenlemeye yardımcı olacaktır.

AY TAŞI

Adı üzerinde ayın taşıdır yani ay hareketlerinden etkilenir bu nedenle kişinin sezgisel güçlerini arttırır. Psişik yetenekleri arttırır. Dünyayı algılayışınız artar. Hafızayı kuvvetlendirir. Fiziksel ve ruhsal sıkıntılar için şifa kaynağıdır.  Vücut hareketlerini düzenler. Romatizmal ağrılara iyi gelir. Tokluk hissi verdiği bilinmekte. Diyet yapanlar avucunuza bir ay taşı alın 😉

DİOPTASE TAŞI

Sevgi, merhamet, şefkat duygularını harekete geçirir. Kalp ve kan dolaşımını düzenlediği için kalp krizi riskini oldukça azaltır. Özellikle kalp çakrasını açmak için kullanılır. Tüm vücuda şifa verip doğal akışını sağladığı için tüm çakraları dengeler. Olumlu bakış açısını destekler.

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.