Doğal Diş Bakımı ve Beyazlatma

Doğal diş bakımı ve beyazlatmayı kim istemez ? Günümüzde diş bakımı için çıkan çok fazla ürün var. Bunların hangisi güvenilir, hangisi sağlığımızı tehdit etmiyor, hangisi gerçekten koruyup bakım sağlıyor bilmek, güvenmek güç. En iyisi tabi ki doğal olanıdır düşüncesine sahip olduğum için sizler için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Diş minesi vücudumuzun en sert dokusudur. Beslenme alışkanlığı ve  diş bakımı yetersiz olması halinde diş minesi bile aşınıp, incelebilir, ağrılar sıkıntılar başlar sonunda diş kaybı ile sonuçlanır. Peki ya sonra? ya eksik diş ile yaşayacaksınız ki buda sağlık için olumsuz bir durum, yada dişçilerin yollarını aşındıracaksınız. Maddi manevi her türlü kayıp. Gelin en başta dişlerimizin kıymetini bilelim bakımını emin olduğumuz ürünler ile yapalım.

Doğal Diş Bakımı ve Beyazlatma

DOĞAL DİŞ BAKIMI VE BEYAZLATMA

KARBONAT

En doğal bakım ve beyazlatma sağlayan ürün hiç şüphesiz karbonattır. Diş yüzeyindeki mikropları öldürür, doğal bakım sağlar. Beyazlatır. Karbonat kesinlikle limon ile birleştirilip kullanılmamalıdır. Çünkü bu iki maddenin birleşmesi sonucu çok güçlü bir asit oluşur bunu oluşan köpükten de anlarsınız. Diş minesini ve diş etini fazlasıyla yıpratır. Onun yerine haftada düzenli olarak üç dört kez karbonatla fırçalamanız da dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacaktır. Karbonat tanecikli bir yapıda olduğu için fazla kullanımda diş yüzeyinde çiziklere neden olabilir.

ÇİLEK

Çilek diş yüzeyinde plak oluşumunu önler ve beyazlatma sağlar. Yemek yedikten sonra ve özellikle tatlı şeyler yedikten bir saat sonra ağız içerisinde yoğun asit üretimi başlar, asit diş minelerini inceltir. Her öğün sonrası diş fırçalama diş çürümesi, ağız kokusunu, diş minesinin incelmesini, ağız içi yara oluşumunu önler. Diş fırçalamak için müsait olunmadığı zamanda ağız su ile çalkalanıp ağız içerisinde mikrop üretecek besin bırakmamaya özen gösterilmelidir.

MUZ

Potasyum, magnezyum ve mangenez açısından zengin olan muz dişleri beyazlatma görevi görür. Muz kabuğu ile dişlerinizi ovalayıp diş üzerinde kalan parçacıkları temizleyip dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

ELMA

Elmanın en büyük faydalarından bir tanesi doğal diş fırçası görevi görmesidir. Diş üzerindeki yemek kalıntılarını giderir, ağız içinde bakteri oluşumunu önler, dişleri beyazlatır.

YEŞİL CEVİZ KABUĞU

Evet yanlış okumadınız cevizin yeşil kabuğu dişlere sürüldüğünde nasıl beyazlattığına şaşıracaksınız. Hazır mevsimi geliyor iken bence denemelisiniz. Yalnız diş etlerinize değdirmemeye özen gösterin sarartıyor 🙁

YEŞİL ÇAY

Binbir derde deva yeşil çay elbette ki ağız bakımında da çok etkilidir. Yeşil çay içtiğinizde göreceksiniz dişlerinizde koruyucu bir katman bırakıyor. Düzenli kullanımda dişlerinizi beyazlatır.

Sizde bu şekilde doğal diş bakımı yapabilirsiniz. Özellikle koladan uzak durmanızı, koyu renkli içecekleri (çay, kahve) tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

Hepinize bol gülmeli günler diliyorum 🙂

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.