Cinsel İlişki Sınırları ve İmam Nikahı

Soru ; Selamünaleyküm Hocam. Eşlerin banyoda ilişkiye girmeleri günah mıdır? İyi bir şey olmaz diye düşünüyorum, ama eşimiz istediği zaman kesinlikle karşımı çıkmalıyız? Yoksa yapılabilir mi?  Bu konuya açıklık getirirseniz sevinirim hocam. Diğer bir sorum da; dini nikah kıyılırken illaki  şahitlerin ve imamın olmasına gerek yok, erkek evlenme teklif etse ve kızda kabul ettiğini söylerse imam nikahı kıyılıyor diye duydum. Bir imam abimiz öyle söyledi doğru mudur hocam. Bana pek mantıklı gelmedi sizden doğrusunu öğrenmek istedim, evlenme teklifiyle nikah kıyılmış olur mu? ALLAH(c.c) yar ve yardımcınız olsun hocam.

Cevap ; Selamünaleyküm. Banyoda ilişkinin dinen bir sakıncası yoktur. Nikâh, şahitlerin huzurunda olmadıkça nikâh değildir. İmam olmayabilir ama şahitsiz asla nikâh olmaz.

 

Soru ; Dini nikah kıyılınca cinsel ilişki mübah mıdır ? Eşimle dini nikahımız 1 hafta önce oldu, resmi nikahımızı 15 gün sonra yapacağız. Şuan eşimle cinsel ilişkiye girsem, günah işlemiş olur muyum ?

Cevap ; İki şahit önünde dini nikahınız gerçekleşti ise, eşinizle cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

Yazar: Kanatsız Melek

Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven biriyim. Bu sayfa aracılığı ile bilgi birikimi mi siz değerli ziyaretçilerimle paylaşacağım. :)

Bir yorum yaparak siz de katkıda bulunun, yada merak ettiklerinizi sorun !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.